МЕГАФОН

ВИКНИ ГЛАСНО

Четири лица повредени при судир на автомобил и запрежно возило

Четири лица, од кои едно потешко, се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу 10.50 часот.

На регионалниот пат Велес – исклучок за с.Мамутчево се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со светиниколски регистарски ознаки, управуван од И.С.(47) од с.Горобинци, светиниколско и запрежно возило, управувано од И.З.(75) од Велес.

-Во несреќата И.З. се здобил со тешки телесни повреди, а сопатникот во запрежното возило С.У.(65) од Велес, возачот И.С. и сопатничката во неговото возило В.С.(74) од с.Горобинци се здобиле со телесни повреди, констатирани во болницата во Велес, информира МВР.

Увид на местото извршиле екипа на СВР Велес.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
onpost_follow