МЕГАФОН

ВИКНИ ГЛАСНО

ТРАГЕДИЈА: Почина 23. годишен хрватски фудбалер кој колабирал на тренинг

Младиот хрватски фудбалер на Нехај од Сења, Марин Чачиќ почина три дена откако колабирал на тренинг.

Чачиќ веднаш бил префрлен во болница каде му бил констатиран срцев застој. Тој бил во индуцирана кома, од која за жал не се разбудил. Лекарите три дена се бореле за неговиот живот, но во четвртокот доцна навечер стигнала страшна вест.

-Да, Марин почина денеска – потврди претседателот на Нехај, Јурица Томљановиќ за хрватскиот портал „24сата.хр“.

Клубот преку Фејсбук се прости од Марин Јесенјин со срцепарателната песна.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
onpost_follow