МЕГАФОН

ВИКНИ ГЛАСНО

Татко и ќерка шверцувале 1,2 тони кокаин

Вишото државно обвинителство во Подгорица поднело обвинение против татко и ќерка, заради трговија со дрога, чија количина изнесувала 1.2 тони.

Во нивниот склад во селото Мојановиќи кај Подгорица пристигнал товар со дрога во вредност од 100 милиони евра, а пратката со кокаин била пронајдена во контејнер со банани, пренесуваат српските медиуми.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
onpost_follow