МЕГАФОН

ВИКНИ ГЛАСНО

Стјуардеса открива: Еве во кои денови да купите авионски билет за да заштедите

Стјуардеса се обиде на социјалните мрежи да ги сподели своите совети за заштеда на пари кога станува збор за авионски патувања – вклучително и во кој ден од неделата треба да резервирате билет и каде да седите во авионот.

Понекогаш резервирањето на патувањата може да биде скапо. Цените растат во зависност од седиштето или багажот, но стјуардесата ги сподели своите генијални трикови како да заштеди уште повеќе пари.

Сиера Мист ги споделува своите врвни совети за обезбедување поевтини летови.

„Слушнав дека сте ги пропуштиле тајните, советите и триковите на стјуардесите“. Значи ова е за вас. Ако сакате евтин лет, барајте летови во вторник, среда и четврток, тогаш тие ќе бидат најевтини.“

Сиера, исто така, препорачува да користите VPN или неархивирани прозорци во вашиот прелистувач за да избегнете резервации на сајтови да ја најдат вашата локација и да ја зголемат цената уште повеќе.

-Не само тоа, туку топло предлагам да користите VPN за да не знаат од која земја барате летови, бидејќи обично ако барате од САД, тие ќе ги зголемат тие цени.

Друг паметен трик е да ги резервирате вашите места во задниот дел на авионот. Некои предупредуваат дека е најлошо да се биде во близина на задниот дел на авионот бидејќи најчесто е во близина на тоалетите и непријатните мириси кои се шират.

Сепак, има некои предности, според Сиера, која тврди дека тоа што сте во близина на опашката на авионот може да значи дека имате поголема веројатност да добиете бенефиции.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
onpost_follow