МЕГАФОН

ВИКНИ ГЛАСНО

Приведен криминалец баран со потерница

На 23.12.2021 на место викано „Ѓумушица“ во Прилеп, полициски службеници од Полициска станица Прилеп го привеле А.И.(33) од Прилеп.

За него била распишана потерница од Основен суд Прилеп за издржување казна затвор од една година и шест месеци.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа – Затвор Прилеп за издржување на казната.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
onpost_follow