МЕГАФОН

ВИКНИ ГЛАСНО

Приведено лице од Виница, со закана кон вработените украл пари од обложувалница

На 22.12.2021 во 20.40 часот во Виница, полициски службеници од ОВР Виница го лишиле од слобода Н.Ј.(36) од Виница. Тој се сомничи дека на 20.12.2021 со закана кон вработените одзел пари од обложувалница во Виница.

Тој бил приведен во полициска станица и во службен разговор го признал делото. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
onpost_follow