МЕГАФОН

ВИКНИ ГЛАСНО

ПОЖАР ВО КОВИД БОЛНИЦА ВО РУСИЈА: Се запалил апаратот за довод на кислород, две лица го загубија животот.

Две лица загинаа денеска во пожар во Ковид болницата во Астрахан, на југот на Русија.

Пожарот избувнал во одделението за интензивна нега, пренесува РИА Новости. Според првите информации се запалил апаратот за довод на кислород. Персоналот и пациентите се евакуирани од зградата.

ФОТО: ИЛУСТРАЦИЈА

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
onpost_follow