МЕГАФОН

ВИКНИ ГЛАСНО

Кога Роналдо за првпат прослави гол на својот легендарен начин?

Кристиано Роналдо во претходните години скоро на ист начин ги прославува своите голови со извикот „Сиууу“.

Се започна во 2013 година кога Роналдо ја освои „Златната топка“ пред Меси и за првпат извика „Сиууу“. Од тогаш тоа стана негов заштитен знак.

Тоа подоцна почнаа да го прават и навивачите на клубовите за кои Португалецот настапуваше. Меѓутоа неговата легендарна прослава за првпат Роналдо ја направил многу пред 2013, тогаш и самиот Роналдо не бил свесен.

Првпат кога Роналдо прослави на тој начин беше во 2008 година во натпреварот против Њукасл кога Манчестер Јунајтед победи со 6:0.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
onpost_follow